Fronołów nad Bugiem, internetowa społeczność przyjaciół Fronołowa
Strona Główna · Artykuły · Forum · Linki · Kontakt · Galeria · Szukaj · Filmy Video · Na ryby · Download · Usługi · Niedziela, Lipiec 05, 2020
Wspomnienia mieszkańców
Z A P R A S Z A M Y !

Wspaniałe wspomnienia
z dawnych lat
mieszkańców i przyjaciół
Fronołowa

Nawigacja
Najnowsze komentarze

eKartki

Gadżety

Propozycje:
co dodać na stronie

Ostatnie Artykuły
Fronołów 1905 - 1948...
Zakaz wstępu do lasu
Mierzwice zostaną up...
Głosujcie na Mierzwice!
Obóz przysposobienia...
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
smieci we Fronołowie
A-fro-ktualności
Mierzwice Kolonia - ...
Nazwy alejek/uliczek
Koleżanka szuka domu...
Najciekawsze Tematy
Czy potrzebna lep... [143]
A-fro-ktualności [126]
smieci we Fronołowie [63]
Kalendarz [61]
Gdzie można / war... [59]
Witamy mieszkańców :) off

Mieszkańcy online:

jurand 3 tygodni
madzia18pl 4 tygodni
Ania 6 tygodni
Szopler 6 tygodni
Admin 7 tygodni
don_hihot 7 tygodni
Ray Mears15 tygodni

Gości online: 2

Twoje IP to: 3.81.28.10

Losowa Fotka
Schron polowy k. Niemirowa
Schron polowy k. Niemirowa
Bunkry
Newsletter
Dla mieszkańców
Zobacz Temat
Fronołów nad Bugiem, internetowa społeczność przyjaciół Fronołowa | Forum Fronolow.pl | Inne - różne tematy
Strona 1 z 2 1 2 >
Autor Kalendarz Fronołowski 2013
szwagier89
Administrator

Miejscowość: Siedlce/Warszawa
Data rejestracji: 28.07.08
Dodane dnia 25-10-2012 21:20
Czas najwyższy zacząć akcję kalendarzową na rok 2013 smiley

Tradycyjnie zachęcam do obejrzenia kalendarzy z lat ubiegłych:
2010 - http://fronolow.pl/photogallery.php?album_id=67
2011 - http://fronolow.pl/photogallery.php?album_id=75
2012 - http://fronolow.pl/photogallery.php?album_id=87

W tym roku zasady się właściwie nie zmieniły. Niemniej jednak należy je sobie przypomnieć.

Etap I. Nadsyłanie zdjęć do konkursu (do 18 listopada 23:59)

1. Zdjęcia należy wysyłać na adres mailowy kalendarz.fronolowski@gmail.com (inny niż w tamtym roku!)

2. Można nadesłać dowolną liczbę zdjęć

3. Zastrzegam sobie prawo do ewentualnej poprawy graficznej zdjęcia tj. do edycji: jasności, kontrastu, poziomów, kadru. Oczywiście, jeżeli ktoś sobie tego nie życzy uszanuję to. Każdy ma swoją wizję na zdjęcie. W takim wypadku proszę o informację przy nadsyłaniu, żeby zdjęcia nie edytować.

4. Zdjęcie aby mogło trafić do kalendarza musi spełniać pewne kryteria:
- minimalna rozdzielczość to 2500x1800 - oczywiście jak będzie trochę mniej to nie będzie tragedii, nikt nad tym z lupą nie będzie siedział, ale np. zdjęcia o rozdziałce 640x480 zrobione telefonem pójdą do kosza smiley
- preferowane są zdjęcia poziome - tzn. szersze niż wyższe smiley
- dopuszczalna obróbka: edycja jasności, poziomów, kontrastu, wyostrzania, nasycenia kolorów; zastosowanie techniki HDR (oczywiście w granicach rozsądku smiley ), winieta, B&W
- zdjęcia o nienaturalnych kolorach (niebieska trawa, zielone niebo itp.) nie będą akceptowane
- przesyłamy zdjęcia czyste tj. bez ramek, podpisów, gwiazdek itp.
- proszę o zdjęcia w najlepszej możliwej rozdzielczości
- osoba przesyłająca zdjęcie musi być jego autorem tudzież mieć zgodę autora na publikację
- zdjęcia zamieszczone w poprzednich kalendarzach nie mogą wziąć udziału w konkursie; nie dotyczy to zdjęć, które były nadesłane do konkursu w poprzednich latach ale go nie wygrały.

5. Co powinien zawierać mail?
- imię i nazwisko autora - jeżeli autor chce pozostać anonimowy, nie ma sprawy napiszę pod zdjęciem "Anonim" smiley
- oczywiście zdjęcia z opisem które zdjęcie kandyduje do jakiego miesiąca
- w temacie proszę napisać: "Zdjęcia do kalendarza Fronołów 2013"

7. Nadesłanie zdjęcia oznacza akceptację powyższych i poniższych zasad oraz w szczególności zgody na publikację zdjęcia we fronołowskim kalendarzu.

W razie problemów z przesłaniem zdjęcia proszę o kontakt, coś wymyślimy smiley

Etap II. Głosowanie (od 19 listopada do 30 listopada 23:59)

1. 16 listopada wszystkie nadesłane zdjęcia trafią do galerii "Kalendarz 2013 - propozycje" i rozpocznie się głosowanie.
2. Głosowanie odbywa się poprzez powiększenie zdjęcia, wybranie oceny pod zdjęciem i kliknięcie "oceń zdjęcie"
3. Zdjęcia będą umieszczone anonimowo - autorów poznamy po zakończeniu głosowania.
4. W tym czasie komentowanie zdjęć konkursowych będzie wyłączone.
5. Nie głosujemy na swoje zdjęcia - takich fotografów będziemy dyskwalifikować a nie zapominajcie, że admini wiedzą wszystko smiley

Tutaj również kieruję prośbę aby oceniać wszystkie zdjęcia, a nie tylko te które nam się podobają smiley

W przypadku gdy dwa zdjęcia do jednego miesiąca będą miały taką samą ocenę zrobimy dogrywkę. Dogrywka będzie trwała 3 dni. Szczegóły podam w przypadku zaistnienia takiej potrzeby smiley

Etap III. Wyłonienie najwyżej ocenionych zdjęć (przełom listopada i grudnia)

1. Wygrywa zdjęcie z najwyższą oceną. Ilość głosów nie ma znaczenia z zastrzeżeniem punktu 2.

2. Aby zdjęcie mogło trafić do kalendarza musi mieć przynajmniej 3 głosy. Tym bardziej zachęcam do głosowania na wszystkie zdjęcia. Od tej zasady odstąpimy, gdy głosów będzie tak mało, że zdyskwalifikowalibyśmy wszystkie zdjęcia na dany miesiąc.

Etap IV. Tworzenie kalendarza, zbieranie zamówień, drukowanie i rozsyłanie.

1. Gdy będą już wybrane zdjęcia, te zostaną umieszczone w kalendarium i wersja elektroniczna kalendarza będzie gotowa.
2. Następnie przez tydzień będę zbierał zamówienia. Do 8 grodnia 23:59
3. Cena kalendarza w formacie A4 będzie taka sama jak w poprzednim roku czyli 25 zł.
4. Kaskę za kalendarze wpłacamy z góry na konto.
5. Kalendarz będzie drukowany na papierze kredowym (matowy) 170g na kombajnie Xeroxa - DocuColor 5000. Ręczę za jakość druku Oczywiście jak na kalendarz przystało będzie oprawiony w metalową sprężynkę z zawieszką.
6. Kalendarze będzie można odebrać osobiście w Siedlcach, lub dostać od listonosza (wtedy proszę doliczyć koszty przesyłki)

Jeżeli są jakieś pytania czy niejasności, to proszę pisać w tym wątku.. po to on jest smiley

Trzy cylindry. Dwa takty. Jeden samochód... smiley
Edytowane przez szwagier89 dnia 28-10-2012 10:54
Autor RE: Kalendarz Fronołowski 2013
Admin
Super Administrator

Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 31.05.08
Dodane dnia 27-10-2012 22:48
ale wysmarowałeś regulamin smiley no piękny smiley

tam w środku regulaminu powinno być ze 2x "Kalendarz 2013" zamiast "2012" ale myślę że się każdy domyśla smiley

Witaj tak jakbyś pierwszy raz witał
Żegnaj tak jakbyś widzieć już nie miał
Żyj życie jakbyś miał już nazajutrz
Ze śmiercią twarzą w twarz stanąć.
www.zwiruk.pl
deborha
Mieszkaniec

Miejscowość: Pyskowice/Siedlce
Data rejestracji: 28.03.10
Dodane dnia 12-11-2012 15:23
oo w tym roku wyslam swoje zdjecia! zrobie to dzis !smiley
szwagier89
Administrator

Dodane dnia 26-11-2012 01:21
No to głosujemy!

http://fronolow.pl/photogallery.php?album_id=96

Edytowane przez szwagier89 dnia 26-11-2012 01:21
deborha
Mieszkaniec

Dodane dnia 27-11-2012 12:23
oddałam swoje głosy smiley chyb jestem fanatykiem bo na wszytskich był jeden ten sam motyw smiley smiley mam nadzieje że moje zdjęcie się dostenie smiley
szwagier89
Administrator

Dodane dnia 28-11-2012 12:01
Kilka ogłoszeń parafialnych smiley

Po pierwsze... Przypominam, że nie głosujemy na swoje zdjęcia - w tym roku każde zdjęcie na które odda głos jego Autor będzie dyskwalifikowane - bezwzględnie.

Po drugie, proszę nie nagabywać znajomych żeby głosowali na nasze zdjęcia. W tamtym roku zdarzało się tak, że osoba, która nie udziela się w ogóle na portalu nagle głosuje samymi 5kami przy zdjęciach jednego Fotografa oceniając tylko te zdjęcia. Zbieg okoliczności? Chyba aż tak naiwny nie jestem smiley Takie praktyki są niemile widziane.

Po trzecie, proszę, po prostu o uczciwość. Ja wiem, że to wszystko zabawa, ale na prawdę nie próbujmy przekonać ludzi siłą do swojej sztuki, do tego, że moje zdjęcie jest ładne. Niech sami wybiorą. Wtedy i głosujący są zadowoleni, że wygrało zdjęcie, które im się najbardziej podobało, i nie psujemy nerwów Adminom (dając chęci do dalszego działania), i w końcu zadowolenie z takiej uczciwiej "wygranej" są znacznie większe dla samego Fotografa. Same plusy, zupełnie nie wiem po co kombinować. A przypominam - Admini wiedzą wszystko smiley

Po czwarte... głosujmy na wszystkie zdjęcia, nie tylko na te, które nam się najbardziej podobają, żeby się nie okazało, że pozwoliliśmy innym wybrać zdjęcie, które nam się nie podoba smiley

No i po piąte... W związku z tym, że miałem poślizg w tworzeniu galerii, termin głosowania przedłużamy do 3 grudnia do północy.

tomek112
Administrator

Miejscowość: SIEDLCE - MIERZWICE
Data rejestracji: 10.03.09
Dodane dnia 28-11-2012 15:15
Szkoda, że 100 więcej nie ma fotek... byłby kalendarz zdzierak ze zdjęciem na każdy dzień i problem głosowania by nie istniał...smiley
A problem jest, przynajmniej dla mnie... czasu nie wspomnę jakiego trzeba aby zagłosować na każde,ale przebrnąłem... druga sprawa, bardziej bolesna - musiałem kiepsko ocenić bardzo dużo wspaniałych zdjęć... kierując się zasadą - głosuję na najlepsze zdjęcie do kalendarza a nie na najlepsze zdjęcie , dla mnie widoczne od razu powinny być: pora roku, miejsce(dyskwalifikuję fotki, które mogły być zrobione gdziekolwiek) no i chęć oglądania zdjęcia na ścianie przez miesiąc... W związku z tym z góry przepraszam obrażonych za słabą notę ich fotki...
deborha
Mieszkaniec

Dodane dnia 29-11-2012 13:42
oho to super... glosowalam na kilkanascie zdjec... eeee czyli nie bedzie mojego zdjecia... juz... smiley
deborha
Mieszkaniec

Dodane dnia 29-11-2012 13:55
tak racja... powinno byc glosowanie na najlepsze a tak jak podoba mi się zdjęcie jedno z czerwca a jest w czerwcu kilka dobrze zmuszona jestem innym dac slaba ocene zeby to jedno jakie podoba mi się najbardziej mialo szanse byc w kalendarzu
szwagier89
Administrator

Dodane dnia 29-11-2012 18:38
Nie koniecznie słabą ocenę, mamy pięciostopniowy system oceniania, nie zero-jedynkowy smiley Można zdjęciu które nam się najbardziej podoba dać najwyższą ocenę, zdjęciu(om), które podoba(ją) nam się trochę mniej ale mimo wszystko są fajne ocenę trochę niższą itd... dochodząc do oceny najsłabszej, którą dajemy zdjęciom, których za nic w świecie nie chcemy zobaczyć w kalendarzu smiley

Edytowane przez szwagier89 dnia 29-11-2012 18:45
Ania
Administrator

Data rejestracji: 25.07.08
Dodane dnia 01-12-2012 18:27
a ja tradycyjnie stawiam na artyzm i niebanalne ujęcia, zaś odrzucam te z nadmiarem obróbki. Nie cierpię nadmiaru fotoshopu na zdjęciach krajobrazowych i nic na to nie poradzę.

,,Po drugie, proszę nie nagabywać znajomych żeby głosowali na nasze zdjęcia".

Ja nie muszę tego robić. Mam swój wierny ,,fanklub", który szczerze lubi to co robię i mnie wspiera. smiley Myślę, że kto nie będzie chciał ten nie zagłosuje i tyle.

,,W tamtym roku zdarzało się tak, że osoba, która nie udziela się w ogóle na portalu"

Wiele osób zagląda tu codziennie nie logując się- pamiętajmy o tym. Dlatego ja nie ryzykowałabym stwierdzenia, że ktoś choć może czynnie nie udziela się- to nie korzysta. Takie osoby też mają prawo brać udział w naszych konkursach, bo są choć biernymi to jednak mieszkańcami e-fronołowa. Choć przyznaję rację, ta osoba powinna ocenić choć kilka zdjęć, które zrobili inni, chociażby po to, aby w kalendarzu nie było zdjęć, które nie podobają się jej.

Ja też przyznam się bez bicia- nie zagłosowałam na wszystkie zdjęcia. Tyle tego jest, że po prostu nie miałam czasu. Może do 3.12, nadrobię zaległości.
Edytowane przez Ania dnia 02-12-2012 10:36
http://swiatani.wordpress.com
szwagier89
Administrator

Dodane dnia 02-12-2012 14:37
Uderz w stół a nożyce się odezwą... smiley

Ania
Administrator

Dodane dnia 02-12-2012 17:06
Czyżbym była o coś podejrzewana? smiley Jeśli ktoś coś do kogoś ma warto mówić mu to wprost, a przede wszystkim mieć ,,pretensję" do oddających głosy a nie autorów zdjęć. Ja myślę, że nie muszę przekonywać nikogo do tego, że moje zdjęcia są ładne. Tym czasem zapraszam na wystawę mojej fotografii 19 stycznia w warszawskim CDQ.

Dodam- kogo i jak mogłabym namawiać do głosowania na moje zdjęcia? Na fronolow.pl są moje dwie siostry, a ocen ,,świetne" pod moimi zdjęciami jest po kilka, nawet po 7 głosów. Jak to możliwe, żeby te dwie osoby oddały głos po kilka razy na jedno zdjęcie? Skoro admini wiedzą wszystko, może warto się upewnić zanim wyda się taką opinię. Ludzie głosują bo im się PODOBAJĄ te zdjęcia i nie ma co tworzyć teorii spiskowych.smiley
Edytowane przez Ania dnia 03-12-2012 19:02
tomek112
Administrator

Miejscowość: SIEDLCE - MIERZWICE
Data rejestracji: 10.03.09
Dodane dnia 03-12-2012 11:42
O la la... admini wiedzą wszystko(dotyczy wszystkich adminów), ale nie koniecznie ma się to przenosić na społeczność... jest wątek dla adminów, proponuję przenieść tam takie dyskusje. To byłem ja - głos rozsądkusmiley
Edytowane przez tomek112 dnia 03-12-2012 11:44
Ania
Administrator

Dodane dnia 03-12-2012 18:05
Ja już nie mam nic do powiedzenia w tej kwestii, wszak tłumaczy się winny. Ja nie czuję się winna z tego powodu, że moje zdjęcia się komuś spodobały. smiley Nie rozumiem takich insynuacji.

,,O la la... admini wiedzą wszystko(dotyczy wszystkich adminów)"

Ja? Ja nic nie wiem... smiley
Edytowane przez Ania dnia 03-12-2012 19:04
szwagier89
Administrator

Dodane dnia 03-12-2012 19:45
Aniu, za dalekie wnioski wyciągnęłaś. Moją wypowiedź należało potraktować pół-żartem smiley (stąd ten jęzor na końcu)

Także nie znam (jeszcze) wyników tegorocznego głosowania, więc nie mógłbym żadnych wniosków na ten temat wyciągnąć. smiley

Ania
Administrator

Dodane dnia 03-12-2012 22:13
Jeśli źle zrozumiałam, przepraszam, ale zabrzmiało to dość poważnie. smiley Uważam, że jakby nie było- dopóki ludzie głosują uczciwie, a nie np. zakładają konta fake w tym celu to jest OK. A to, że ktoś tam kogoś wsparł...życie! Tak było, jest i będzie. Moi koledzy, muzycy i malarze często mnie proszą o jakieś wsparcie typu głos oddany w konkursie, wspieram, bo co mi zależy...a tutaj? Nie wiemy jakimi pobudkami kierowali się ludzie wybierając to, a nie inne zdjęcie. Tak czy inaczej, myślę, że napewno głosują na dane zdjęcie po to aby nabyć piękny kalendarz.
szwagier89
Administrator

Dodane dnia 04-12-2012 00:06
blackforever napisał/a:
Tak czy inaczej, myślę, że napewno głosują na dane zdjęcie po to aby nabyć piękny kalendarz.

I tego się trzymajmy smiley

Mamy już po północy a zatem głosowanie uważam za zamknięte!

Wyniki konkursu pojawią się prawdopodobnie jutro wieczorem smiley

Autor RE: Wyniki głosowania
szwagier89
Administrator

Dodane dnia 05-12-2012 11:39
Znamy już wyniki głosowania! smiley

Zwycięskie zdjęcia przedstawiam poniżej:

Styczeń - fot. Anna Jesiotr

Luty - fot. Anna Jesiotr

Marzec - fot. Maciej Świtalski

Kwiecień - fot. Anna Jesiotr

Maj - fot. Maciej Świtalski

Czerwiec - fot. Maciej Świtalski

Lipiec - fot. Karol Żwiruk

Sierpień - fot. Tomasz Nasiłowski

Wrzesień - fot. Anna Świtalska

Październik - fot. Anna Jesiotr

Listopad - fot. Anna Jesiotr

Grudzień - fot. Anna Jesiotr

Jak tylko skończę projekt podeślę ostateczny wygląd kalendarza i będziemy zbierać zamówienia smiley

Tak na koniec jeszcze chciałbym podziękować za wysłuchanie moich próśb i uczciwe głosowanie smiley

Ania
Administrator

Dodane dnia 05-12-2012 18:45
zamawiam 7 sztuk, mogę? I dziękuję wszystkim, którzy docenili moje fotki.
Edytowane przez Ania dnia 05-12-2012 21:02
Strona 1 z 2 1 2 >
Skocz do Forum:
Dodaj do ulubionych
Logowanie
Mieszkaniec e-Fronołowa

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym mieszkańcem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Historia wciąż żywa
P O L E C A M Y !

Historia Fronołowa i
mostu na Bugu
od roku 1905

Ostatnio dodane zdjęcia

Halo słoneczne

Wiosna

Droga nad Bug

Marszałkowska

Most w wiosennej opr...

Wiosenny most

Kwiecień

Mierzwicka architektura

więcej...
Ankieta dla mieszkańców
Czy chciałbyś aby alejki we Fronołowie miały swoje nazwy?

Tak!

Eee.. nie.

Wisi mi to :)

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Created by zwiruk.pl Copyright (C) 2008 | Powered by PHP-Fusion

14265498 Unikalnych wizyt w wirtualnym Fronołowie od maja 2008